Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Giriş Şifremi Unuttum (Yeni Şifre al)

ÜCRETSIZ ÜYE OL ( FREE REGISTER )

Tüm outdoor spor fırsatları için tıklayın !

Gönderen Konu: Baikal MP153 av tüfekleri konusnda tartışma  (Okunma sayısı 21251 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa HELALPARA

• Admin
  • *
  • Yer: İZMİR
  • Yas : 48
    • AVKIF
Baikal MP153 av tüfekleri nasıldır
 video vardı. bir adam elindeki tüfeğini çamura, buzlu   suya, vs  vs defalarca sokup çıkarıp ateş ediyordu. ona rağmen   çalışmasını sürdürüyordu. peki bu işlem baikal a ait bir özellik mi?
  bir winchester, remington, benelli, beretta da böyle bir özellik var mı?
  benim özellikle merak ettiğim ördek ve kaz avcılığı yapan arkadaşlar av   sırasında silahınızı suya düşürme olayıyla karşılatınız mı? sonrasında   ateş edebildiniz mi? yerlilerde durum nedir?

http://avkif.org.tr/
AVKIF – Uluslararası Avrasya Köpek Irkları (Kinoloji) ve Sokak Köpeklerini Koruma Geliştirme Federasyonu

Çevrimdışı Nedim Doğan

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: gaziantep
  • Yas : 42
genelde her türlü avı yaparız ekip olarak.Ördek avında çok şiddet`li yağan yağmurda birsüre sonra benim adını vermek belki yanlış olur,türkiyenin belli markası olmuş vede ihracat yapanfirmanın otamatik tüfeğim çalışmaz oldu.Ama diger arkadaşlarımın baikal otomatikleri en ufak sıkıntı vermeden çalıştı.o yoğun yağmurda ben onları izlemekle yetindim.Bu arada tüfeğin biride remingtom`du oda harika çalıştı.

Çevrimdışı Cenk TOPRAK

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer:
  • Yas : 37
  • Av Yaban Global Tv Av Hunting Forum
Ynt: Baikal MP153 av tüfekleri konusnda tartışma
« Yanıtla #2 : Şubat 2011 »
Bu tüfek inanılmaz gerçekten...

canadian guy shooting a baikal mp-153

Çevrimdışı aserin

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: İstanbul
  • Av Yaban - Global Av Hunting Forum
« Yanıtla #3 : Haziran 2011 »
Biraz geç oldu ama İlk aldığım Baikal 153 ün namlu şeridi eğri idi zorla iade ettim. (int ten almıştım.)  İkincisini kontrol edip aldım. İlk atışta  o uncu tek kurşunda namlu ucu şişti 5 nolu şok uçmuş gitmiş  Huğlunun en iyi ustasına namlu yaptırdım.(Orjinal fişek yatağını ve gaz odasını kullanarak). Çok güzel oldu ama tüfekten keyfim kaçtı. İstiyene satarım. (Ava gitmemiş sadece 20-30 kadar deneme atışı yapılmış  66cm namlu Sentetik kundak) Bir dahada rus almam. Ne yedek parçası var ne servisi nede standart kalitesi bir tanesi on sene çalışıyor gık demiyor ,bir tanesi ilk gün büyük arıza veriyor.Yerli tüfeklerden otomatiklerde ATA,ARMSAN,HATSAN çifte ve pozelerde YILDIZ-AKUS-HUĞLU Baikal lardan çok üstün. Arızalandıklarındada yamalı bohçaya dönmüyorlar.Basit ücretlerle orjinal hallerine dönüyorlar.Ha Beretta Benelli Browning gibi markaları derseniz o başka onlarda hem sağlamlık hemde marka imajı var,verdiğiniz para ölmüyor ikinci elde iyi para ediyor.
« Son Düzenleme: Haziran 2011 Gönderen: aserin »

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: izmir
  • Av Yaban Global Hunting Forum ( Av Yaban Tv. Avcılık Satılık Tüfek Silah Av Köpek )
« Yanıtla #4 : Haziran 2011 »
Abdullah Bey öncelikle geçmiş olsun. Sonrasında da size hak veriyorum. İthal tüfeklerin bir yere kadar yerli sanayimizin gelişmesinde yeri var. Baikal da bugüne kadarki tanınmışlığını hem hesaplı hem de sağlam oluşuna borçlu. Bence oldukça kaba silahlar olmasının yanında işçilikleri de zayıf. Yamuk bant göze çarpıyor ama göze çarpmayan detaylar da var ki, bunların son kontrolde ayıklanması lazım. Daha özenli ve standartları yüksek olsa eh derim. Çünkü hangi ithal olursa olsun parçası, servisi sorun olacaksa gözümde değeri düşüyor. Düşünün ki, dünyada beğenilen birçok silahın ederi bizdekinden bazen çok daha düşük ama servisi ve parçası bizdekinden daha kolay bulunabiliyor. Ben parçasısz, servissiz silahlara bu kadar para ödenmesini anlamıyorum. Bunları düşünmeden meth ede ede alıp satanları da pek anlamıyorum. Yine de Baikal hiç olmazsa fiyatına göre diğerlerinden daha verimli. Al bir Benelli, bilmem ne tarafı kırılsın bilmemne olsun, bekle de işin hallolacak.

Eğer bugünkü fiyatlarla ithal tüfek alıyorsak, bunun servisini, parçasını soruşturmak, aramak müşteri olarak bizim yükümlülüğümüz. Çok emin değilim ama zannedersem Beretta parçaları için Stoeger yetklili ve sorumlu olabillir belki. O da tüfeğin dışarı gitmesi gerekirse ne olur bilmiyorum. Browning için bir servis, parça sağlayan falan duymadım. Bazı getiriciler yardım ediyor olabilir ama prosedürleri ve sorumlulukları ne kadar bilemiyorum. Remington'un parçası ve servisini Sarsılmaz sağlıyor diye duymuştum. Sarsılmaz da o parçalara servise ne paralar ister Allah bilir. Kendi ürettikleri tüfeklerinin bile parçası ve servisi ateş pahası. 300 liraya Concorde tüfeğin tetik grubu. Remington için ne isterler acaba :)) Neyse bunları eskiden beri çok yazdım ama bir şey değişmedi.

Abdullah Bey, sizin tüfeğin şoku uçtuğuna göre belki de şoku tam sıkmadınız veya atışlar arasında gevşedi ve kurşun geçekken biçimsiz takıldı, aldı götürdü. Belki de namluya eğri vidalıydı ve yine biraz gevşekti. Neyse de neticede büyük bir mesele olmuş. Onun şokunu bile satın almaya zor bulursunuz. Rusya'da otursam Baikal'ı memnuniyetle alırdım demek de borcumdur.

Tekrar geçmiş olsun.

Çevrimdışı Serdar YILMAZ

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: Antalya
  • Av Yaban Global Hunting Forum
Ynt: Baikal MP153 av tüfekleri konusunda tartışma
« Yanıtla #5 : Haziran 2011 »
Baikal'ın mobil şokları, dipçik ve el kundağı, kurma kolu gibi bazı parçaları ülkemizde var bilmediğim başka parçalarıda olabilir. Beretta, Benelli, Browning, Remington'un mobil şokları, yivli şokları, yedek namluları rahatlıkla bulunuyor. Balistik olmamak kaydı ile tüfeğin her parçasını (en küçük yayına kadar) yurtdışından sipariş edebiliyorsunuz, elbette kargo parası sebebi ile 3 TL'lik yay 50 TL'ye geliyor bunun dezavantajınında farkındayım.

Kendi Rus malı olan tüfeğim TOZ-120'nin fabrika çıkışı alt ejektörü hatalıydı, 20 TL'lik bir tamirle sorunsuz çalışır durumda şimdi. Tüfeği iyice inceleyerek alıyorsanız, tüfeğinizi hor kullanmadan, bakımını düzenli yaparak kullanıyorsanız, çok can sıkıcı bir durumla karşılaşmanız pek olası değil, imkansız değil ama zor bir ihtimal.

Yerli tüfeklerinde şu an Rus tüfeklerinden daha kaliteli oldukları konusunda da (belli başlı yerli üreticiler tabi) hemfikirim. Yurtdışında bile çok sayıda kullanıcı Rus tüfeklerindense Türk tüfeklerini tercih ediyor.
Gevşemeyin, tasalanmayın. Eğer inanıyorsanız üstün olan sizsiniz.

'İyi düzenlenmiş bir milis, özgür bir devletin güvenliği için şart olduğundan, halkın silah bulundurmak ve taşımak hakkı ihlal edilemez.'
Amerikan Anayasası

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: çanakkale/biga
  • Av Yaban Global Hunting Forum
« Yanıtla #6 : Haziran 2011 »
bir baikal kullanıcısı olarak tüfeğimden çok memnunum diyerek başlayayım sözlerime.baikal çifte tüfeklerin fiyatları 1000tl lerden başlıyor.yerli çifte tüfek fiyatları yaklaşık 1200tl civarlarında.o çok methedilen yerli tüfekler yurt dışı internet sitelerinde 300 400 sterline satılırken yerli vatandaşlara 1500 2000tl den başlayan fiyatlarla kaptırılıyor.neden avrupadaki internet sitelerinde türk ve birezilya yapımı tüfeklerden uzak durun  diyor.herhalde bizi sevmediklerinden değil.volkan bey küçük bir tetik tertibatının fiyatını vermiş.gerçekten şaşırtıcı.biz hep yerli silah firmalarına sahip çıkalım da bir sürü arkadaş var bunlar binlerce dolar para verip avrupa tüfek alıyorlar.gidin sorun bakalım hangisi elindeki tüfeğini satıp yerli bir tüfek alır.şekil aynı ama kalite farklı.yapsalarya 50000 fişeklik bir testte görelim.kısacası laf çok icraat yok.

Av Yaban Global Hunting

« : »