Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Giriş Şifremi Unuttum (Yeni Şifre al)

ÜCRETSIZ ÜYE OL ( FREE REGISTER )

Tüm outdoor spor fırsatları için tıklayın !

Gönderen Konu: MÜHENDİSLİK HARİKASI AV TÜFEKLERİ - MERKEL SHOTGUNS  (Okunma sayısı 42645 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• Admin
  • *
  • Yer: Istanbul-Atasehir
  • Yas : 36
  • Av Yaban - Global Av Hunting Forum
Gerçek mühendislik harikası av tüfekleri Merkel'ler. Türkiye'de pek fazla bilinmese de, mukemmel muhendislik tasarim, kullanılan cok ust kalitede malzeme ve ust duzey isciligin butunlestigi harika av tufekleri; Merkel'ler...

MERKEL SIDE BY SIDE SHOTGUNS - MERKEL YANYANA CIFTELER

MERKEL 40E

MERKEL 45E

MERKEL 60E

MERKEL 65E

MERKEL O/U DOUBLE BARREL SHOTGUNS - MERKEL ÜST/ALT ÇİFTELER

MERKEL 303E

MERKEL 303E

MERKEL 2000C

MERKEL 2001C

MERKEL 2002C

MERKEL 2003C

MERKEL 2003E
« Son Düzenleme: Mart 2011 Gönderen: İbrahim AYSU »
“Think safety first and then have a good hunt.”
- Tom Knapp -

Çevrimdışı Ergin ÖZDEMİR

• Forum Yönetici
  • *
  • Yer: İzmir-Buca
  • Yas : 43

Harika bunlar elinize,emeğinize sağlık.
Ergin ÖZDEMİR
1971--İZMİR-Buca D.E.Ü--İ.M.Y.O

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• Admin
  • *
Siz de sagolun... Gercekten harika tufekler...

- Tom Knapp -

Çevrimdışı Ercan ÖZTÜRK

• Genel Moderatör
  • *
  • Yer: KAYSERİ
  • Yas : 39
Gerçekten mükemmel tüfekler ellerinize sağlık

TÜM GÖNÜL DOSTLARINA SELAM OLSUN 1975

KÖRDEN DEĞİL
NANKÖRDEN ..
YÜZSÜZDEN DEĞİL
İKİ YÜZLÜDEN...

TİPİ BOZUKTAN DEĞİL
SÜTÜ BOZUKTAN KORKACAKSIN

Çevrimdışı Mustafa HELALPARA

• Admin
  • *
  • Yer: İZMİR
  • Yas : 48
    • AVKIF

http://avkif.org.tr/
AVKIF – Uluslararası Avrasya Köpek Irkları (Kinoloji) ve Sokak Köpeklerini Koruma Geliştirme Federasyonu

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• Admin
  • *
Sagolun. Alman tufeklerine karsi, oldum olasi bir zaafim var. Mauser, Krieghoff, Merkel, Sauer vs.. Ama bunlar da gercekten mukemmel..
- Tom Knapp -

Çevrimdışı Suat KARAKOYUN

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: İZMİR-Bornova
Gerçekten mükemmel tüfekler elinize,emeğinize sağlık.
Suat KARAKOYUN
1985-izmir

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• Admin
  • *
Sagolun Suat Bey, selamlar..

Gerçekten mükemmel tüfekler elinize,emeğinize sağlık.
- Tom Knapp -

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: İSTANBUL/KÜÇÜKÇEKMECE
  • Yas : 45
  • Av Yaban Global Tv Av Hunting Forum
İbrahim bey elinize sağlık gerçekten çok güzeller.Torunlara bırakılabilecek cinsten malum alman malı.Adamlarda hile,hurda yok neyse o.Ama en ucuz modeli 2000E YUNANİSTAN daki fiyatı 3900€

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• Admin
  • *
Sagolun Erol Bey..

"Standardizasyon" denildiginde Alman'lar acik ara onde gercekten.

Lider ulkeler belirli alanlarda dunyada lider markalariyla taninirlar genelde.. Alman'larin farki her alanda yuksek standartlariyla iddiali durumda olmalari bence.

Ornegin Ingiliz'ler dunyanin en iyi yivsiz av tufeklerini uretir; Holland & Holland, Purdey & Sons, WR vs.. Almanlar Merkel'iyle en iyiler arasinda kendi yerini belirlemistir mesela..

Italyan'lar spor atis tufeklerinde Perazzi'siyle hakli bir un yapmistir; Alman'lar Krieghoff markasiyla dunya sampiyonu sporcularin hayallerini suslemektedir.

Amerikan mensei Winchester yivli tufekleriyle tum dunyanin hakli takdirini kazanmistir. Alman'lar Mauser'iyle en iyiler arasinda kendi yerini coktan saglamlastirmistir.

Italyan'lar Ferrari'siyle dunyada otomobil alaninda onemli bir yere sahiptir. Alman'lar Mercedes'iyle, BMW'siyle, VW'iyle, Audi'siyle, Opel'iyle en iyiler arasinda yeri degismez.

Japon'lar cok iyi televizyon uretirler. Alman'lar Loewe marka televizyonlariyla dunyanin en iyi ve en pahali 3 tv markasindan birini ureten millettir.

Amerika'lilarin cok iyi camasir-bulasik makinasi markalari vardir. Alman'lar bu alanda da Miele'siyle dunyanin en iyi ve en pahali 3 markasindan birini ureten millettir.

Amerika'lilar spor malzemelerinde Nike ile tum dunyada hakli bir une sahiptir.. Alman'larin yine en tepede bir markasi vardir; Adidas...

vs..vs..  Ornekleri yuzlercedir.

Her lider ulkenin belirli alanlarda one ciktigini goruruz.. Dikkat edin, hepsinde Alman'larin ilk 3'te mutlaka bir veya daha fazla markasi vardir. Bu, Alman'larin "standardizasyon"a verdikleri onemin kacinilmaz sonucudur.

Mesajimi, dunyanin gelmis gecmis en buyuk futbol otoritelerinden birinin sozuyle tamamlayayim;

"Futbol, Ingiliz'lerin icad ettigi, Alman'larin kazandigi bir oyundur." Johan Cruyff.

Selamlar..

İbrahim bey elinize sağlık gerçekten çok güzeller.Torunlara bırakılabilecek cinsten malum alman malı.Adamlarda hile,hurda yok neyse o.Ama en ucuz modeli 2000E YUNANİSTAN daki fiyatı 3900€
- Tom Knapp -

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• Admin
  • *
 :)
Osman Abi, Merkel'leri begenmedigini biliyorum.. Silah bilgine ve begenilerine de buyuk saygi duyarim ayrica..

Ama benim altini cizmek istedigim farkli bir noktaydi.. Mauser'e, Adidas'a, Mercedes'e, BMW'ye, Loewe'ye, Miele'ye vs vs ve digerlerine ne diyeceksin :)

Ulkemizdeki en onemli sorunun, "standardizasyon" sorunu oldugunu dusunuyorum, altini cizmek istedigim bu nokta aslinda...

Ha, bir de Fabian Ernst var mesela.. :)

« Son Düzenleme: Ocak 2011 Gönderen: İbrahim AYSU »
- Tom Knapp -

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• AVYABAN DOSTU
  • *
MADE İN GERMANY bütün dünyanın kabul ettiği başlı başına dev bir markadır tartışmasız.Ben şahsen hangi ürün olursa olsun üzerinde bu damga olduğu zaman hiç tereddütsüz alırım.Sağlamlığındanda en ufak bir şüphe duymam.Osman bey estetik başka bişey.O konuda italyanlar en başlarda gelir.Fakat akdeniz insanları biraz bize benzerler.  Selamlar.

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: İstanbul
  • Yas : 46
Almanların kötü tüfek yapmadığını biliyorum, boşver beyaz eşya ve otomotiv üreticilerini, konumuz av tüfeği.
Alman tüfeklerinde, estetik olmadığını söylüyorum,kaba tüfekler yapıyorlar. Keza İtalyanlarda öyle ama son üreticiler Piotti,Famars,Bertuzzi vs vs hariç.
Onlarda uyandı estetiğin ne olduğunu ve estetiğin buna sahip olacak kişilerde ne derece önemli olduğunun farkına vardılar.
Kullanıcı vardır tüfeğin şekline şemaline,donanımına bakar kabaymış,ağırmış, kundağı uzunmuş,kısaymış dikkat etmez.
Kullanıcı vardır, elindeki onunla bir bütündür, kendisini yansıtır, statüsünü belirler vs vs sürüp gider.

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• Admin
  • *
Haklisin, hic bir zaman bir tarafin fanatigi olmamak lazim. Benim en cok sevdigim av tufegim bir Alman degil, Belcika tufegi. Ayrica, Komando Av TSE ile olan ithalat sorununu cozerse, Amerikan mensei Winchester Select tufeklerinden bir tane mutlaka alacagim. Bugune kadar yuzlerce farkli silahi omuzladim, binlercesini de sadece uretici kataloglarindan degil, akademik degerlendirmelerden ve yabanci kitaplardan arastirdim okudum. Nacizane az cok, hemen hemen tum tufeklerin guclu ve zayif yonlerini bilirim.

Ancak, konu her ne kadar "Shotgun" tufekler olsa da, yeri gelmisken, Alman'larin "standardizayon" konusunda olan liderliginin ayni zamanda ulkemizde de en onemli sorunun "bu" oldugunun altini cizmek istedim.

Dedigim gibi Osman Abi, silahlar konusundaki begenilerine buyuk saygi duyarim ve bunu heryerde de soylerim.

Selamlar.

« Son Düzenleme: Ocak 2011 Gönderen: İbrahim AYSU »
- Tom Knapp -

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• AVYABAN DOSTU
  • *
Osman bey haklısınız konu tüfekler.Malum avcılık tedavisi olmayan tek hastalık dünyada.Tüfek bıçak görünce kendimizden geçiyoruz.Hazır iki tane ustayı bulmuşken sormak istedim. Japonların SKB si nasıl sizce. Hiç deneme fırsatınız oldumu.905 modelini ben çok beğeniyorumda. Selamlar.

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• AVYABAN DOSTU
  • *
Skb ler japon olmasına rağmen marka olarak pek tutulmuş tüfekler değil.
Japonlar kötü tüfek yapar mı, bence İtalyanlardan daha kaliteli.
Ağırlık sorunları var ama dengeli,sağlam tüfekler.
Ya arkadaşlar kızmayın ama Tüfek ligleri belli olmuş, play off dan girmeye çalışanların ne kadar iyide olsa tutunma şansı zayıf.
Paranız kısıtlı ise alın ama biraz üstede çıkabilirseniz ilk 5-10 arasından almanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• AVYABAN DOSTU
  • *
İbrahim bende çok tüfek gördüm, kaba tüfekleri hiç mi ama hiç sevmiyorum.
Geçenlerde Anson deeley li eski bir 76cm çifte görmüştüm, 76 nanmluydu, üstü hafif karıncalıydı, nerden baksan 80 yıllık tüfekti ama kundağı bir ceylan kadar zarifti.
Omuzuna alıyorsun bütünleşiyorsun işte tüfek buuuu.

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• Admin
  • *
Biliyorum, sen ince zarif tufekleri cok seviyorsun... Gecenlerde verdigin bir satilik ilaninda , 20 Ga bir Browning B25 vardi mesela.. Sen boyle tufekleri hemen seciyorsun.. Ama o B25 de mukemmeldi.. Yerine gidip elime aldim inceledim, inanilmaz bir tufekti.. Ahmet Usta'nin yerinde... 2 gun once gecerken yine ugradim, gozlerim o tufegi aradi, yerinde yoktu. Sormadim ama satilmistir diye dusundum.

Selamlar..

İbrahim bende çok tüfek gördüm, kaba tüfekleri hiç mi ama hiç sevmiyorum.
Geçenlerde Anson deeley li eski bir 76cm çifte görmüştüm, 76 nanmluydu, üstü hafif karıncalıydı, nerden baksan 80 yıllık tüfekti ama kundağı bir ceylan kadar zarifti.
Omuzuna alıyorsun bütünleşiyorsun işte tüfek buuuu.
- Tom Knapp -

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• AVYABAN DOSTU
  • *
 Osman bey keşke imkanımız olabilse de alabilsek.Gönül neler istiyorda cüzdan müsade etmiyor.Biz ancak yerli oyuncaklarla idare etmek zorundayız.Malum hastalık bu.Ayrıca güzele bakmak sevapmış.Bizde resimlerle avunuyoruz.Ben sadece bilgi almak istedim.Ayrıca bende sizin gibi fazla fanatik olmamak gerektiğini düşünüyorum.1850 BAR da ürünlerini test eden başka firma varmı bilmiyorum.Saygılar. 

Çevrimdışı Turaç Eyyup ORUÇ

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer:
  • Yas : 42
       Gerçekten MERKEL marka tüfekler ALMANLARIN en güzide markalarının başında gelir.
       Fakat maalesef DUVAR YIKILDI MERKEL tüfeklerinin üzerine düştü.
       Onlarda KÜRESEL yapıya ayak uydurdular.
       Hiç bir zaman GDR (DOĞU ALMANYA) da üretilen tüfeklerin KALİTESİNİ tutturamadılar.
       Aromanın tadı bozuldu.

Çevrimdışı Ramazan YÜKSEL

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: TÜRKİYE

Yaşlanarak akıllanmak her kişinin işi,
Yaşlanmadan akıllanmak Er kişinin işi.. 

Gsm:532 208 1950
ramazanyuksel@avyaban.com

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• Admin
  • *
Sağolun Ramazan Bey,

Selamlar..

- Tom Knapp -

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• Admin
  • *

Bu çok doğru bir nokta maalesef.. GDR dönemi Merkel üretimleri ile günümüz Merkel üretimleri işçilik açısından aynı değil. Üzerinde GDR yazan (German Democratic Republic) Merkel'ler, çok daha iyi işçilik ve malzemeyle üretilmiş günümüz Merkel'lerine nispeten..
GDR yapımı bir Merkel sahibi olmayı herhalde herkes ister... Tank gibi sağlam ve kullanışlı tüfekler..

Gerçekten MERKEL marka tüfekler ALMANLARIN en güzide markalarının başında gelir.
       Fakat maalesef DUVAR YIKILDI MERKEL tüfeklerinin üzerine düştü.
       Onlarda KÜRESEL yapıya ayak uydurdular.
       Hiç bir zaman GDR (DOĞU ALMANYA) da üretilen tüfeklerin KALİTESİNİ tutturamadılar.
       Aromanın tadı bozuldu.
« Son Düzenleme: Şubat 2011 Gönderen: İbrahim AYSU »
- Tom Knapp -

Çevrimdışı Dogan TEKEL

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: balıkesir edremit
  • Yas : 28
  • ''Avcı,doğaya değer veren insandır''
dogan tekel
1986 Edremit/Balıkesir
0532 784 00 19

Çevrimdışı Hakan UYAR

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: çanakkale
  • Yas : 39
  • Av Yaban Global Hunting Forum ( Av Yaban Tv. Avcılık Satılık Tüfek Silah Av Köpek )
 İbrahim Bey Alman tüfekleri gerçekten güzel ve sağlam.Mühendislik konusundaki fikirlerinize katılıyorum.Alman silah sanayisinin tarihsel gelişimiyle alakalı sanırım birazda bu konu.Orta çağdan günümüze Kutsal Roma-Germen anlayışıyla güçlü olmaya çalışan bir ulusun Welt politik (dünya politikası) konusunda iddialı olmaya çalışmasıyla doğru orantılı bir süreç sanırım.Günümüzde tanklar halen alman ve rus tasarımı olarak sınıflandırılırlar.Denizaltıların gelişimi yine alman tasarımlarıyla olmuştur.Hatta aya ilk ayak basan astronotların taşındığı apollo 19 roketi alman won brown tasarımıdır.Biliyorsunuz bu bilim adamı 2. dünya savaşında İngiltere ye atılan füzelerin yaratıcısıdır.Savaş sonrası zorunlu olarak Nasa da çalıştırılmıştır.Yani kısacası mühendislik hele ki askeri ve silah mühendisliğinde Alman lar oldukça yaratıcılar.

Av Yaban Global Hunting

« : »