Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Giriş Şifremi Unuttum (Yeni Şifre al)

ÜCRETSIZ ÜYE OL ( FREE REGISTER )

Tüm outdoor spor fırsatları için tıklayın !

Gönderen Konu: AKUS SİLAH SAN. ZİYARETİ  (Okunma sayısı 20620 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• Admin
  • *
  • Yer: Istanbul-Atasehir
  • Yas : 36
  • Av Yaban - Global Av Hunting Forum
AKUS SİLAH SAN. ZİYARETİ
« : Ocak 2011 »

Nazik davetleri uzerine Akus Silah'i ve tesislerini ziyaret ettim. Beni, buyuk bir misafirperverlik ve nezaketle karsilayan, sordugum sorulara ictenlikle yanit veren Genel Müdür Ufuk USTA, Satış Sorumlusu İsmail LİMONCU ve Üretim Sorumlusu Ömer EKİCİ'ye ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.
000 GIRIS

Yarı-Otomatik ve pompalı gibi tüfeklerle ilgi ve uzmanlık alanını dağıtmayan Akus'un, bütün konsantrasyonu kaliteli Av ve Spor Tüfekleri imal edebilmek üzerine. Dolayısıyla, ürün gamlarında , ellerinden geldiğince kaliteye itina göstermeye çalıştıkları Yanyana (Side By Side) ve Üst-Alt (Over and Under) çifte av ve spor tüfeklerinin çeşitli modelleri bulunuyor. W&S firmasi icin urettikleri Ingiltere'ye ihrac edilen Webley&Scott markali tufekleri, Komando Av icin urettikleri Commando Arms ve AKUS markali tufeklerini gordum;
AKUS MODELLER BETA

Yerli bir üreticinin kaliteye bu kadar önem vermesi açıkçası şaşırtıcı.. Tüfekler açık ve bariz bir şekilde, Türk üretimleri arasında ortalamanın üzerinde. Av modelleri tabii ki bir H&H değil, spor modelleri tabii ki bir Perazzi değil ancak, çok kısa zamanda çok büyük yol alarak, bu kısa zaman içerisinde yerli üretim ortalamasının çok üzerine çıktıklarını gözlerimle gördüm. Sanırım bunda en önemli etken firmanın içerisine girer girmez tüm çalışanlarda farkedilen, Genel Müdür Ufuk USTA'da ve diğer çalışanlarda da gördüğüm "vizyon" ve konulan "yüksek hedef"ler.

Tüfeklerle ve üretim süreçleriyle ilgili naçizane tavsiyelerimin tamamını büyük bir dikkat ve ciddiyetle dinleyerek, ilgili birimlerle anında paylaşmak konusunda gösterilen hassasiyet, yerli firmalar arasında kalite konusunda bulundukları yeri açıklıyor bence.

Örneğin, yerli üretimlerde görmeye hiç alışık olmadığımız "fişek yatağı geçme olmayan" namluları görebiliyoruz ve daha iyi olabilmesi için verdiğimiz örnekler sadece dünya lideri markalar olabiliyor ancak; Holland&Holland şu şekilde yapıyor, Purdey&Sons şu şekilde yapıyor, onlar gibi olurlarsa çok daha iyi olacaklar diyebildim. Çünkü daha iyisi için örnek gösterilebilecek yerli marka şu an için maalesef yok.

AKUS REVIEW BARREL BETA2

Veya Türkiye'de Akus'tan başka üretebilenin olmadığı, büyük itinalı işçilik ve maliyete neden olan SideLock çakmak sisteminin işçiliğinin daha da iyi olabileceği bazı detay noktalarını gösterebilmek için Holland & Holland, Purdey&Sons, Bernardelli, Merkel gibi SideLock tüfekleri örnek verebildim sadece;
AKUS SIDELOCK D BETA

Bir çulluk tüfeğinin, iki namlusunun "bore sighting" değerlerini tartışabildiğim ilk yerli firma;
AKUS REVIEW CULLUK TUFEGI TARTISMASI

Genel olarak görüntüsünü çekebildiğim bölgeler, el işçiliğinin yoğun olarak kullanıldığı kısımlar.. Firma ERP ve CNC teknolojilerine de yatırım yapmış. Hatta ERP ve CNC entegre edilmiş, online veri transferi sağlanmış. Bazı gizlilik politikalarından dolayı bu kısımları gezerken görüntü almamamız rica edildi, dolayısıyla bu bölümlerin görüntülerini yayımlayamıyorum. Bu bölümlerde, silahlarla birlikte, askeri, otomotiv ve sağlık sektörüne de üretimler yapılıyor.

Ufuk Bey ile birlikte SideLock bir tüfekle, bir kaç atış da yaptık. Lacivert yelekli Ufuk Bey, açık renkli gömlekli olan benim. Bu arada diğer videoları da hazırlayınca buraya linklerini koyacağım. 
AKUS ATISLAR EDIT BETA 3

Sonuç olarak şunu söyleyebilirim; Akus firmasının alacağı daha çok yol var, ancak bunu eksikliklerinin olmasından dolayı değil, yerli firmalar arasında kalite açısından şu an bulundukları noktanın bile, tepeden aşağı çalışanlarında gördüğüm geniş vizyonları için yeterli olmadığını farkettiğim için söylüyorum.
« Son Düzenleme: Ocak 2011 Gönderen: İbrahim AYSU »
“Think safety first and then have a good hunt.”
- Tom Knapp -

Çevrimdışı Ergin ÖZDEMİR

• Forum Yönetici
  • *
  • Yer: İzmir-Buca
  • Yas : 43
Ynt: AKUS SİLAH SAN. ZİYARETİ
« Yanıtla #1 : Ocak 2011 »
Ziyaretinizdeki aldığınız Bilgileri ve gözlemlerinizi bizimle paylaştığınız için  teşekürler İbrahiml Bey.
Ergin ÖZDEMİR
1971--İZMİR-Buca D.E.Ü--İ.M.Y.O

Çevrimdışı Mustafa HELALPARA

• Admin
  • *
  • Yer: İZMİR
  • Yas : 48
    • AVKIF
« Yanıtla #2 : Ocak 2011 »
Ziyaretinizdeki aldığınız Bilgileri ve gözlemlerinizi bizimle paylaştığınız için  teşekürler İbrahiml Bey.
http://avkif.org.tr/
AVKIF – Uluslararası Avrasya Köpek Irkları (Kinoloji) ve Sokak Köpeklerini Koruma Geliştirme Federasyonu

Çevrimdışı Veysel AÇARI

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: manisa akhisar
  • Yas : 32
  • Av Yaban Global Tv Av Hunting Forum
« Yanıtla #3 : Ocak 2011 »
eline emeğine  saglık ıbrahım abı ne guzel ılerleyen zamanlarda akusu daha guzel yerlerde gorecegımızın sınyallerı galıba bunlar

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• Admin
  • *
« Yanıtla #4 : Ocak 2011 »
Sağolun arkadaşlar.. Yalnız Akus'un yerli firmalar arasındaki kalite farkı ilk bakışta farkediliyor ama en az kalite kadar önemli başka bir şeyi daha farkettim; "vizyon"...

Bu arada namlu, sidelock ve diger videolari da ekledim, yukarida...

Selamlar..
- Tom Knapp -

Çevrimdışı Harun ASARKAYA

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: Kadirli / Osmaniye
  • Yas : 32
« Yanıtla #5 : Ocak 2011 »
İbrahim abi eline emeğine sağlık çok teşekürler paylaşım ve bilgiler için
KULA BELA GELMEZ HAK YAZMADIKÇA
HAK BELA YAZMAZ KUL AZMADIKÇA

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• Admin
  • *
« Yanıtla #6 : Ocak 2011 »
Sagol Harun...

Selamlar...

İbrahim abi eline emeğine sağlık çok teşekürler paylaşım ve bilgiler için
- Tom Knapp -

Çevrimdışı Adem Öncü

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: Tokat/Antalya
  • Yas : 35
« Yanıtla #7 : Ocak 2011 »
Beni Bilen Bilir Bilmiyen Kendi Bilir......!!!

Çevrimdışı Mustafa HELALPARA

• Admin
  • *
  • Yer: İZMİR
  • Yas : 48
    • AVKIF
« Yanıtla #8 : Ocak 2011 »
İBRAHİM YAKIŞIKLI ÇIKMIŞIN
http://avkif.org.tr/
AVKIF – Uluslararası Avrasya Köpek Irkları (Kinoloji) ve Sokak Köpeklerini Koruma Geliştirme Federasyonu

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• Admin
  • *
« Yanıtla #9 : Ocak 2011 »
Sağolun varolun  :)

İBRAHİM YAKIŞIKLI ÇIKMIŞIN

« Son Düzenleme: Ocak 2011 Gönderen: İbrahim AYSU »
- Tom Knapp -

Çevrimdışı Fahrettin SARIOĞLU

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: İzmir
  • Yas : 31
« Yanıtla #10 : Ocak 2011 »
cok basarili bir calisma olmus ibrahim abi,
eline emegine saglik!

Çevrimdışı Kamil ÜÇBAŞ

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: ankara
« Yanıtla #11 : Ocak 2011 »
İbrahim bey verimli bir gezi olmuş,  Benimde yirmi numara bir akus çiftem var çok memnunun. bu güzel yerli tüfeği üretenlere Türk avcısı olarak teşekkür ediyorum. bu inceleme geziniz mutlaka firmaya olumlu katkılar sağlayacağından eminim. elinize ayayağınıza sağlık..

Çevrimdışı Dogan TEKEL

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: balıkesir edremit
  • Yas : 28
  • ''Avcı,doğaya değer veren insandır''
« Yanıtla #12 : Ocak 2011 »
eline emegine saglik!
dogan tekel
1986 Edremit/Balıkesir
0532 784 00 19

Çevrimdışı İlker ARTAN

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #13 : Ocak 2011 »
Videolar ve bilgiler için teşekkürler İbrahim abi.Tüfek alcaklar için yararlı bilgiler

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• Admin
  • *
« Yanıtla #14 : Ocak 2011 »
Sagolun arkadaslar, tesekkurler..

Selamlar..

eline emegine saglik!

eline emegine saglik!

Videolar ve bilgiler için teşekkürler İbrahim abi.Tüfek alcaklar için yararlı bilgiler

- Tom Knapp -

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• Admin
  • *
« Yanıtla #15 : Ocak 2011 »
Cok tesekkurler Kamil Bey..

Nacizane soyledigim, tespit ettigim noktalari, (tamamini videoya cekemedik tabii ki) buyuk bir dikkatle ve samimiyetle dinleyerek degerlendirdiler ve aninda ilgili birimlerle paylasildi.  Dediginiz gibi firmanin artilari fazla, fakat bence en onemli artilari dedigim gibi "vizyon"lari.

Tekrar sagolun, selamlar..

İbrahim bey verimli bir gezi olmuş,  Benimde yirmi numara bir akus çiftem var çok memnunun. bu güzel yerli tüfeği üretenlere Türk avcısı olarak teşekkür ediyorum. bu inceleme geziniz mutlaka firmaya olumlu katkılar sağlayacağından eminim. elinize ayayağınıza sağlık..
- Tom Knapp -

Çevrimdışı Ercan ÖZTÜRK

• Genel Moderatör
  • *
  • Yer: KAYSERİ
  • Yas : 39
« Yanıtla #16 : Şubat 2011 »
paylaşım için teşekkürler çok güzel bilgiler

TÜM GÖNÜL DOSTLARINA SELAM OLSUN 1975

KÖRDEN DEĞİL
NANKÖRDEN ..
YÜZSÜZDEN DEĞİL
İKİ YÜZLÜDEN...

TİPİ BOZUKTAN DEĞİL
SÜTÜ BOZUKTAN KORKACAKSIN

Çevrimdışı Hüsnü DİLMEN

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: ISPARTA
  • Yas : 46
« Yanıtla #17 : Şubat 2011 »
bizde sizinle gezmiş kadar olduk. çoğu imalatçı atölyesini/fabrikasını gezdirmediği gibi kamerayla çekim yapılmasınada müsade etmez herhalde.
Hüsnü Cenk DİLMEN  1968  ISPARTA  

http://www.avyabangrup.com/

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• Admin
  • *
« Yanıtla #18 : Şubat 2011 »
Sağolun Ercan Bey, ben teşekkür ederim...

Hüsnü Bey evet, haklısınız bazı firmalar, kapıdan içeri adım atmanıza müsaade etmiyorlar. Firma yetkililerinin konuk severliği önemli bu noktada, ancak daha önemlisi bence firmanın kendi kendine güveninin olmaması amil sebeptir müşteriye kapalılığa...

Selamlar..

paylaşım için teşekkürler çok güzel bilgiler

bizde sizinle gezmiş kadar olduk. çoğu imalatçı atölyesini/fabrikasını gezdirmediği gibi kamerayla çekim yapılmasınada müsade etmez herhalde.
- Tom Knapp -

Çevrimdışı Burak SEZER

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer:
« Yanıtla #19 : Şubat 2011 »
eline emeğine  saglık ıbrahım abı ne guzel ılerleyen zamanlarda akusu daha guzel yerlerde gorecegımızın sınyallerı galıba bunlar

Çevrimdışı Resul YASAK

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: HATAY
  • Yas : 37
  • Av Yaban Global Hunting Forum ( Av Yaban Tv. Avcılık Satılık Tüfek Silah Av Köpek )
« Yanıtla #20 : Mart 2011 »
Ziyaretinizdeki aldığınız Bilgileri ve gözlemlerinizi bizimle paylaştığınız için  teşekürler İbrahim Bey.

Çevrimdışı Resul YASAK

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Av Yaban Global Hunting Forum ( Av Yaban Tv. Avcılık Satılık Tüfek Silah Av Köpek )
« Yanıtla #21 : Mart 2011 »
bir konu aklıma takıldı ibrahim bey. daha önce bir çok yerde bahsettiğiniz CIP yeterlilik testini yapmış mı bu firma?

Çevrimdışı Ali Aktürk

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: kayseri
« Yanıtla #22 : Mart 2011 »

Bu görüntüleri nasıl yorumlamalıyız ?YApılanlara bakıp  Akus'a helal olsun mu demeliyiz yoksa bilimsel sonuçlara ulaştırabilecek ip uçlarından yoksun mu?

Açıkçası ben etkilendim.Am siz tecrübeli abilerim ne der merak ediyorum?

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• Admin
  • *
« Yanıtla #23 : Mart 2011 »
Arkadaşlar, Türkiye'de henüz kurşun saçma yasağı yürürlüğe girmediği için yerli firmalar , daha önce söylediğim gibi sessizler bu konuda.. Ancak daha önemlisi, CIP ya da SAAMI standartları için "authorized" olmuş, yetkilendirilmiş bir kurum Türkiye'de yok...

Ancak Akus gibi, Avrupa'ya tüfek ihraç eden firmaların tüfekleri, tüfekler ilgili ihraç edilen ülkelere ulaştığında, ilgili testlere giriyorlar.. Zaten bu testlerden başarılı olamayan tüfekler, üreticisine geri gönderilir.

Akus'un Avrupa'ya ihraç ettiği tüfekler CIP standartlarına göre, Amerika'ya ihraç ettiği tüfekler SAAMI standartlarına göre testlere giriyor... Bu, yurtdışına (Avrupa'nın belli başlı ülkelerine ve Amerika'ya) ihraç ürün gönderen tüm firmalarımız için geçerli ancak burada şöyle ince bir nokta var; iç piyasaya satılan ürünler ile dış piyasaya satılan ürünler aynı ürünler mi ? Akus'un iç piyasa için bu güne kadar özel bir planlaması olmadığı için tüm ürünleri aynı, örneğin benim aldığım ürünün namlusu ile, yurt dışına ihraç edilen ürünlerin namluların malzemeleri tamamen aynı.. İleride ne olur bilemem...

Selamlar...
- Tom Knapp -

Çevrimdışı Resul YASAK

• AVYABAN DOSTU
  • *
« Yanıtla #24 : Mart 2011 »
tşk. ederim ibrahim bey. durum anlaşıldı. bu arada akusun sitesine giremiyorum.

Av Yaban Global Hunting

« : »