Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Giriş Şifremi Unuttum (Yeni Şifre al)

ÜCRETSIZ ÜYE OL ( FREE REGISTER )

Tüm outdoor spor fırsatları için tıklayın !

Gönderen Konu: UÇAR AVI- tecrübeli ustalardan yardım bekliyorum..  (Okunma sayısı 7079 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yigiteer

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: manavgat/antalya
  • Av Yaban Global Tv Av Hunting Forum
slm tecrübeli abilerim arkadaşlarım. benim sorunum uçara avlarda başarısız olmam. gerçi çok fazla pratik yapma imkanım olmadı ama en az 10 atış yaptım ve sadece bi kuş vurabildim. nasıl geliştirebilirim uçara vurmayı? yoksa hiç uğraşmadan kuşun konmasınımı beklemeliyim :) duran avlarda bi sorunum yok fakat hareketli avlarda başarılı değilim. tüfekle yada kullandığım mobil şoklarla bi ilgisi olabilirmi 601 G aldım ve 4 no şok takılı üzerinde fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için...
« Son Düzenleme: Şubat 2011 Gönderen: İbrahim AYSU »

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• Admin
  • *
  • Yer: Istanbul-Atasehir
  • Yas : 36
  • Av Yaban - Global Av Hunting Forum
Merhaba,

Yerde ve havada hareketli avlardaki basari oranini artirmanin en iyi yolu ekteki videoda gosterilen alıştırmaları yapmaktır. Bunu , videodaki gibi ışıkla ya da laser'le yaparsan daha iyi olur ama ışıkla yapmak şart değil.

Özellikle havadaki uçar avı namluyla başarılı bir şekilde takip edebilme yeteneğini , aşağıdaki videodaki gibi ev içinde yapacağın antrenmanlarla , inanamayacağın kadar yükseltebilirsin.. Tabii ki çalışarak.. Ne kadar çok pratik yaparsan, o kadar çabuk ve çok ilerlersin.

Clay Target Shooting: Indoor Gun Mount Practice Using a Flashlight and Laser

Selamlar..

slm tecrübeli abilerim arkadaşlarım. benim sorunum uçara avlarda başarısız olmam. gerçi çok fazla pratik yapma imkanım olmadı ama en az 10 atış yaptım ve sadece bi kuş vurabildim. nasıl geliştirebilirim uçara vurmayı? yoksa hiç uğraşmadan kuşun konmasınımı beklemeliyim :) duran avlarda bi sorunum yok fakat hareketli avlarda başarılı değilim. tüfekle yada kullandığım mobil şoklarla bi ilgisi olabilirmi 601 G aldım ve 4 no şok takılı üzerinde fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için...
“Think safety first and then have a good hunt.”
- Tom Knapp -

Çevrimdışı yigiteer

• AVYABAN DOSTU
  • *
atışı nereye yapmalıyım önünemi yoksa direk üstünemi?

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• Admin
  • *
Merhaba, atışı nereye yapacağın;

1) Uçarın İstikametine (sana doğru ya da uzaklaşan istikamette, veya sağa-sola doğru istikametlerde)
2) Uçarın Hızına,
3) Uçarın Uzaklığına,
4) Kullandığın fişeğin hızına

göre değişir...

Bir çok uçar avında, bir miktar "Lead" yani "Önleme" vermen gerekir yani önüne doğru atman gerekir ancak bu, tecrübeyle öğrenilebilecek bir yetidir.

Örneğin uçarın istikameti sana doğru dik bir şekilde ya da senden uzaklaşan yönde yine sana dik bir doğru üzerindeyse direkt üzerine atış yaparsın önleme vermezsin,

Uçarın istikameti, sağa ya da sola doğruysa "Önleme" vererek atış yapman gerekir ancak ne kadar önleme vereceğin, uçarın hızı, uzaklığı ve kullandığın fişeğin hızına göre bir miktar değişir...

Sağa veya sola doğru çok hızlı bir şekilde hareket eden ve yakın olmayan uzaktaki bir uçara atışta vereceğin "Önleme" en büyük önlemedir.

Yine sağa doğru yavaş bir şekilde hareket eden ve yakın uzaklıktaki bir uçara atışta vereceğin "Önleme" nispeten daha az olmalıdır.

Ancak bunları öğrenmeye geçmeden önce, "hızlı tüfek omuzlama" ve "istikrarlı bir çizgi boyunca namlu ucuyla takip" yeteneğini geliştirmelisin..
Yukarıdaki video, "hızlı tüfek omuzlama" ve "istikrarlı bir çizgi boyunca namlu ucuyla takip" yeteneğini geliştirmen için gerekli alıştırmaları içeriyor.

Bunu çok iyi öğrendikten ve geliştirdikten sonra, önüne veya üzerine yapman gereken atışlarla ilgili tecrübeyi çok kısa zamanda edinebilirsin...

Selamlar...

atışı nereye yapmalıyım önünemi yoksa direk üstünemi?
- Tom Knapp -

Çevrimdışı Ergin ÖZDEMİR

• Forum Yönetici
  • *
  • Yer: İzmir-Buca
  • Yas : 43
Güzel Soru ve Çok güzel cevaplar ve Bilgilendirmeler.Teşekürler yigiteer  Bey ,Teşekürler İbrahim Bey.
Ergin ÖZDEMİR
1971--İZMİR-Buca D.E.Ü--İ.M.Y.O

Çevrimdışı Mustafa HELALPARA

• Admin
  • *
  • Yer: İZMİR
  • Yas : 48
    • AVKIF
Ergin bizim siteye birşeyler oluyor sanki hoş geldin beş gittin muhabetlerinin yerini bilgi tecrübe aldı ...
USTALARA TEŞEKKÜRLER
http://avkif.org.tr/
AVKIF – Uluslararası Avrasya Köpek Irkları (Kinoloji) ve Sokak Köpeklerini Koruma Geliştirme Federasyonu

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• Admin
  • *
Eyvallah :)

Ergin bizim siteye birşeyler oluyor sanki hoş geldin beş gittin muhabetlerinin yerini bilgi tecrübe aldı ...
USTALARA TEŞEKKÜRLER

- Tom Knapp -

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: İstanbul
  • Yas : 46
Vuramamanda bir sürü etken vardır.
1) Kundak ölçüleri
2)Tüfeğin üzerine fazla yatman, başını kaldırman
3)Hakim gözünü tespit edememen
4) Yivsiz tüfeklerde tek gözünü kapatman, genellikle açık göz atılması tercih edilir.
5) Sağa, sola swinglerde tüfek ile vücut hareketini durdurup atış yapman. Yani yalnız vücudun sabit kalırken kollarını çevirmeye çalışman
6) Sağına,soluna ve arkadan kalkan ve giden avlarda vücut ve ayak hareketleri avın yönüne göre ayarlıyamaman.
7) Yivsiz tüfeğin mesafesi belli iken afaki mesafelere atman.
 8) İyi kamufle olmaman
vs vs vs bir sürü etken olabilir.
Teknik terimler değildir ama gözönünde bulundurulabilir.

Çevrimdışı yigiteer

• AVYABAN DOSTU
  • *
TŞK OSMAN BEY...

Çevrimdışı yigiteer

• AVYABAN DOSTU
  • *
ibrahim abi sanada çok teşekkürler verdiğin faydalı bilgiler için
 :) :) :)

Çevrimdışı Halil AYYILDIZ

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: Afyonkarahisar / DİNAR
  • Yas : 47
Vuramamanda bir sürü etken vardır.
1) Kundak ölçüleri
2)Tüfeğin üzerine fazla yatman, başını kaldırman
3)Hakim gözünü tespit edememen
4) Yivsiz tüfeklerde tek gözünü kapatman, genellikle açık göz atılması tercih edilir.
5) Sağa, sola swinglerde tüfek ile vücut hareketini durdurup atış yapman. Yani yalnız vücudun sabit kalırken kollarını çevirmeye çalışman
6) Sağına,soluna ve arkadan kalkan ve giden avlarda vücut ve ayak hareketleri avın yönüne göre ayarlıyamaman.
7) Yivsiz tüfeğin mesafesi belli iken afaki mesafelere atman.
 8) İyi kamufle olmaman
vs vs vs bir sürü etken olabilir.
Teknik terimler değildir ama gözönünde bulundurulabilir.

Tel: 0 541 656 23 06

Av Yaban Global Hunting

« : »