Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Giriş Şifremi Unuttum (Yeni Şifre al)

ÜCRETSIZ ÜYE OL ( FREE REGISTER )

Tüm outdoor spor fırsatları için tıklayın !

Gönderen Konu: CZ Canvasback (Huğlu 103 DE) 15.000 atış raporu  (Okunma sayısı 11283 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serdar YILMAZ

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: Antalya
  • Av Yaban Global Hunting Forum
Browning Citori konusunda ki kullanıcıya ait CZ Canvasback (Huğlu 103 DE), 28 ayda 15.000 atışa ulaştı. Kullanıcı özellikle Türk tüfeklerini test etmeyi çok seviyor. Aynı kullanıcı şu an bir Yıldız ile CZ 912 (Huğlu 901) tüfeği test etmeye devam ediyor.

15.000 atış boyunca tüfek hiç hata vermemiş. Ne bir ateşleme sorunu, ne bir iğne kırımı, ne ejektör arızası, ne de başka birşey. Tüfeğin sahibi 20 sene CNC tezgahtarı (yada gibi, tam anlamadım bu kısmı) olarak çalışmış. Horozun eninde ve iğnenin boyunda mikrometre kullanarak yaptığı ölçüde aşınmanın 0.0005 inch'ten küçük olduğunu, ölçü aletinin hata payınında bu miktar olduğunu dolayısı ile iç hareketli parçalarda 'sıfır aşınma' kabul edilmesi gerektiğini belirtmiş.

İğneler, yaylar ve horozun sökülmüş halini gösteren fotoğraflar. Bazı kozmetik kusurlar haricinde bir sorun görünmüyor.

Orjinal konu linki, http://www.shotgunworld.com/bbs/viewtopic.php?f=137&t=189338&p=2145210#p2145210

Gevşemeyin, tasalanmayın. Eğer inanıyorsanız üstün olan sizsiniz.

'İyi düzenlenmiş bir milis, özgür bir devletin güvenliği için şart olduğundan, halkın silah bulundurmak ve taşımak hakkı ihlal edilemez.'
Amerikan Anayasası

Çevrimdışı Erol ÖZTÜRK

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: İSTANBUL/KÜÇÜKÇEKMECE
  • Yas : 44
  • Av Yaban Global Tv Av Hunting Forum
Serdar bey paylaşım için teşekkürler,ellerinize sağlık.İç piyasaya verdiklerinede aynı özeni gösteriyorlarsa? tebrik etmek lazım.Selamlar.

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• Admin
  • *
  • Yer: Istanbul-Atasehir
  • Yas : 36
  • Av Yaban - Global Av Hunting Forum
Başarılı...

Paylaşım için çok teşekkürler Serdar Bey...
“Think safety first and then have a good hunt.”
- Tom Knapp -

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: izmir
  • Av Yaban Global Hunting Forum ( Av Yaban Tv. Avcılık Satılık Tüfek Silah Av Köpek )
Bu bir spor tüfeği olmadığı halde iyi performans vermiş şimdiye kadar. Fiyatını da Avrupalı örnekleriyle kıyaslayınca verimli. Bunca atışta parçalarda bozulma olmaması oldukça iyi yüzey sertleştirme ve sağlam parça kullanıldığını gösteriyor. Sıradan bir avcıyı hayli mutlu etmeye yeter. Ötesi de daha da zamanla anlaşılacak.

Keşke bir de şu yerli tüfeklerdeki yarıya yakın vergi, fon mon azalsa hem daha kaliteli hem daha hesaplı tüfeklerimiz olacak.

Teşekkürler Serdar Bey.

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• Admin
  • *
Volkan Bey, siz de bir Huğlu kullanıcısıydınız yanlış hatırlamıyorsam.
15.000 atıştan sonra çekilmiş bu resimler sizi ayrıca mutlu etmiştir herhalde :)

Inertia ilgisi devam ediyor mu ? :)
- Tom Knapp -

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Av Yaban Global Hunting Forum ( Av Yaban Tv. Avcılık Satılık Tüfek Silah Av Köpek )
Aslında aynen öyle :) Bu firmayı seviyorum. Koop olması nedeniyle bir çok ortak hakça kazancı, zararı bölüşüyor. El için değil kendi kazançları için gayret ediyorlar. Kusur ederlerse patron yok,  kendilerine zarar ederler. Biraz ayrılmalar oldu ama hala iyi gidiyorlar. Tek dezavantajları -bence- çok ortaklı olmaktan kaynaklı yavaş değişim.

Artık tüfekleri de hafiflettiler. Bir de atalet tetikli yapsalar, azıcık da görünüşleri değişse yine Huğlu alırım. Ben yerliciyim. İthal mallar ülkemiz şartlarında fazla lüks. Kaliteli ve hesaplı yerli mallarını dört gözle bekliyorum. Akus da böyle. İyi yolda gidiyor görünüyor. Sadece ülkemiz için biraz (bazısı oldukça) pahalılar.

Doğrusu 15000 de çok iyi demek için pek yeterli bir sayı sayılmaz ama daha yolu var :) Bakalım kaça kadar hatasız gidecek. Bazı yerlerde Türk yapımı tüfeklerin 15000 adete varmadan çaptan düşeceğini okumuştum. O yazılanlar şimdi yalan oldu.

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• Admin
  • *
Bir kromlu-kromsuz tartışmasında hatırlarsanız, Vincent Hancock'un eline Huğlu ile Perazzi'yi vermiştim test etmesi için :D
Skor beklentisi bir birine yakındı :D

Şaka bir yana, bu aslında daha çok kilit ve tetik tertibatında kullanılan malzemeyle ilgili bir paylaşım... Daha ince işçilik ve üst düzey namlu için yolumuzun uzun olduğunu düşünüyorum...
- Tom Knapp -

• AVYABAN DOSTU
  • *
Bir kromlu-kromsuz tartışmasında hatırlarsanız, Vincent Hancock'un eline Huğlu ile Perazzi'yi vermiştim test etmesi için :D
Skor beklentisi bir birine yakındı :D
  ;D Öyle de olmalı. Ne güzel işte; hem ustalar harap olmuyor, hem daha ucuz oluyor, hem kullandıktan sonra kolay temizleniyor.  ;) Öyle bir konu ki, galibi kesin olsa bugüne kadar şampiyonun eli havadaydı.

Bu arada tetik grubu konusunda hemfikirim. Bugün bir Citori bile iğne kırarken, onu kırdırmamak başarı. Demek doğru yapmayı ve aşılamayı biliyorlar. Tüfeklerin genel başarısıyla ilgili olarak da, bugün için, düşüncem uzun süre kondisyonunu koruması ve doğru ayarlanması. Şu testteki tüfek atıcıya göre isabetli bir tüfekse, mesela olmaz ya 50 bin atışa falan ulaşsa benim nazarımda o da Perazzi'dir. Bir şey hariç, Perazzi'yi ne zaman, kim alırsa alsın 50-100 bin garantidir. Yerli mallarında ise garantisi yok. Düşünüyorum ki, pahalı bir sıra tüfeğini(özel imalat olmayan, süs için donatılmamış) pahalı yapan şey standardını hep belli bir seviyenin üstünde tutmasıdır.

Çevrimdışı Serdar YILMAZ

• AVYABAN DOSTU
  • *
Tüfeğin sahibi 30.000 atışa kadar devam etmek istiyor. Teste devam ettikçe bende burada paylaşmaya devam ederim.

'İyi düzenlenmiş bir milis, özgür bir devletin güvenliği için şart olduğundan, halkın silah bulundurmak ve taşımak hakkı ihlal edilemez.'
Amerikan Anayasası

Çevrimdışı Ercan ÖZTÜRK

• Genel Moderatör
  • *
  • Yer: KAYSERİ
  • Yas : 39
Serdar bey paylaşım için teşekkürler,ellerinize sağlık

TÜM GÖNÜL DOSTLARINA SELAM OLSUN 1975

KÖRDEN DEĞİL
NANKÖRDEN ..
YÜZSÜZDEN DEĞİL
İKİ YÜZLÜDEN...

TİPİ BOZUKTAN DEĞİL
SÜTÜ BOZUKTAN KORKACAKSIN

Çevrimdışı Ergin ÖZDEMİR

• Forum Yönetici
  • *
  • Yer: İzmir-Buca
  • Yas : 43
Paylaşım için  teşekürler Serdar Bey.
Ergin ÖZDEMİR
1971--İZMİR-Buca D.E.Ü--İ.M.Y.O

Çevrimdışı Burak SEZER

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer:
Paylaşım için teşkler Serdar bey...
Linkini verdiğiniz sitede Huğlu üzerine yada şöyle diyeyim Türk silahları üzerine yabancılar tarafından büyük bir ilgi var...
Bu da sevindirici bir haber...

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• Admin
  • *
Evet Burak, sevindirici, ben de okuyorum benzer yorumlar ancak sadece en ucuz tüfekler kategorisinde değerlendiriliyorlar şimdilik ve maalesef.. Aradaki büyük farkı bildiğim için benim takıntım namluda :) Bazı yerlerde bazı kişilerin yazdığı gibi bir su borusu değil "shotgun" tüfek namluları... Malzeme olarak benzer malzemeleri artık kullanabiliyoruz, kilit sistemlerinde bir miktar "öykünerek" de olsa benzer kilit sistemlerini üretebiliyoruz ancak hala namluda yerimizde sayıyoruz..
Ben şahsen, namlu üretiminde hiç aşamadığımız bir eşik değeri olduğunu, eğer namlu kalitesindeki bu eşik değerini aşabilirsek dünya piyasasında daha "iyi" bir yere sahip olabileceğimizi düşünüyorum..
- Tom Knapp -

Çevrimdışı Burak SEZER

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer:
Bunun için de ne gerekli demiştik ? SERMAYE

Maalesef o da bizim firmalarımızda bulunmadığı için aynı standart 4140'lara devam :)

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• Admin
  • *
Aynen öyle.. Belki 8-10 yıl kar beklentisi olmadan yapılabilecek dev yatırımların arkasında durabilecek bir sermaye gücü gerekiyor ki, devlet eli olmadan böyle bir şey olması zor görünüyor..

Hammadde olarak arada çok büyük fark yok, 4140 benzer kalitede malzemeler kullanılıyor ama dediğin gibi sermaye engelini aşmak zor..

3.000 TL fiyatlı bir tüfeğin, namlusunu üst düzey bir namlu olarak üretebilmek için fiyatı yaklaşık 15.000 TL gibi bir fiyattan, hem de daha fazla adette satması lazım ki , bu üretimin maliyetlerini karşılayabilsin..

Türkiye'de 10.000TL ve civarı fiyatlara yerli tüfeği, hele de bu kadar çok adette satabilmenin hiç de gerçekçi olmadığını düşünürsek, kar beklentisi olmadan yapılacak yatırımın arkasını uzun yıllar bekleyebilecek sermaye gücüne sahip yatırımcımızın olacağını sanmıyorum, devlet eli ve desteği olmadan tabii...

Bunun için de ne gerekli demiştik ? SERMAYE

Maalesef o da bizim firmalarımızda bulunmadığı için aynı standart 4140'lara devam :)
- Tom Knapp -

Çevrimdışı Burak SEZER

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer:
Mesela ben olsam 10000 TL verip yerli bir tüfek alacağıma 5000 Tl verip bir Beretta alırım...Sonuçta yerli firmada da 10000 Tl'lik bir tüfek ürettiğinde; Beretta yada herhangi bir avrupa silah kalitesinde ürün üretebilecek....

Ama daha iyisini yaparsa 10000Tl'nin gözünün yaşına bile bakmam :)

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• Admin
  • *
Yine kaptın Beretta'yı kaşla göz arasında :D
- Tom Knapp -

Çevrimdışı Burak SEZER

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer:
Hehehehe :)

Çevrimdışı Adem AKSOY

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: calgary
insaallah bu raporun 30000 fisek sonrasinida goruruz
adem

Çevrimdışı Serdar YILMAZ

• AVYABAN DOSTU
  • *
Adem Bey tüfeğin sahibi teste devam ediyor, durmaya niyeti yok gibi. :) Atış sayısı belli rakamlara ulaşınca durumdan haberdar ederim yine.

Amerikan Anayasası

Çevrimdışı Adem AKSOY

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: calgary
Anladigim kadariyla hugluyu kuzey amerikada cz fire arms isimli firma pazarliyor,bundan 8-9 sene oncesinin huglu alan amerikan musterileri memnun kalmamis,forumlarda onu gordum,ama simdi bu cz fire arms firmasi sayginligini geri kazanmaya basliyor,super poze cz canvasback calgaryde 820$-1000$ arasi satiliyor ama huglu ismiyle degil cz canvasback markasiyla aramak gerekiyor,yolum duserse isteyip inceleyecegim,canvasbacki yakindan takip etmeye basladim,fazla tufek goz cikarmaz diye bir atasozu vardi zannedersem ;D
adem

Çevrimdışı Fahrettin SARIOĞLU

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: İzmir
  • Yas : 31
........fazla tufek goz cikarmaz diye bir atasozu vardi zannedersem ;D

:))  onu bende bi ara duymuştum gibiyim :))

Av Yaban Global Hunting

« : »