Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Giriş Şifremi Unuttum (Yeni Şifre al)

ÜCRETSIZ ÜYE OL ( FREE REGISTER )

Tüm outdoor spor fırsatları için tıklayın !

Gönderen Konu: BERETTA A400 XPLOR UNİCO  (Okunma sayısı 9910 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kemal Elitemiz

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: Konya
BERETTA A400 XPLOR UNİCO
« : Mayıs 2011 »

Beretta tasarımcıları son yıllarda avcılar için yenilik ve gelenekselliği en üst düzeyde dengeleyecek, avcıların her türlü fişek kullanımında sorunsuz, basit ve fonksiyonel bir yarı otomatik tüfek için, hırslı bir araştırma sonucu tasarlayıp ürettikleri son modeldir.
Yeni A400 xplor unico; yarı otomatik av tüfekleri dünyasında saçma ağırlıkları 7/8 ounces (1ounce=28gr)  24 gr ile 2 ¼ ounces ( 64 gr) arası saçma ağırlığına sahip olan bütün 12 cal. Fişekler ve 3’’ boyunda olan 12 cal. av fişeklerini sorunsuz atabilecek ve çalışacak şekilde bir yarı otomatik tüfek üreterek bir devrim gerçekleştirdiler. Küçültülmüş boyutları, süper etkili fişek sürümü,  hızlı nişanlaması, 3kg. Ağırlığı ve ideal dengesi, sızdırmaz gaz tepme sistemine sahip özelliği ile her türlü ava uygun hale geldi.

• AVYABAN DOSTU
  • *
Ynt: BERETTA A400 XPLOR UNİCO
« Yanıtla #1 : Mayıs 2011 »
Gaz Sistemi:

Yeni SCS ( SPIN-CLEANER SELF-CLEANING ) Kıvrımlı, kendini temizleyebilen supap pistonu ile %40 ile %50 oranında yanmış gazların temizlenmesini sağlayan sistemdir. Üzerinde dört esnek çıkıntısı olan bu piston gaz silindiri duvarlarına değişik doluların basıncına uyacak şekilde yapışır. Üzerindeki çok sayıda kazıyıcı şerit bantlar sayesinde pistonun içini temizler. Kazıyıcı bantların önündeki dişler ise yanık artıklarını temizler. Alt tarafta yer alan yarıklardan dışarıya püskürtülür. Piston üzerindeki dörtlü yarık ise pistona dönüş sağlar.

• AVYABAN DOSTU
  • *
« Yanıtla #2 : Mayıs 2011 »
HIGH-SPEED MECHANICS (Yüksek hızda mekanizma)

Güvenilir hız ve eşsiz performans: sisteme’’ göz kırpmak kadar seri’’ anlamında
 (BLİNK ) adı verilmiştir.

x400 xplor unico mekanik aksamı Beretta’nın tasarımları olan yeni gaz sistemi, döner kilitlemeli başlık ve yeni fişek yükleme sistemlerinin birleştirilmesi ile oluşan bir ürünüdür. Yeni gaz sistemi şimdiye kadar görülmemiş bir yapıdadır. Sistem daha güçlü ve daha çok kendini temizleyebilen yapıdadır.

• AVYABAN DOSTU
  • *
« Yanıtla #3 : Mayıs 2011 »
A further step forward in performance  Performansı geleceğe taşıyan bir adım (Mikro deneyim)

Mikro deneyim
Geçen on yıldan beri kullanılan ve vadesi geçmiş dipçik yastıkları ile yapılan yarışmalardan edinilen bilgilerden ve deneyimlerden yararlanarak Beretta’nın geliştirdi Bu güne kadar görülmemiş geri tepme dipçik yastıkları yumuşaklığı hafifliği ve omuzlama esnasındaki kayganlığı ile bir değişimi yakaladı.

• AVYABAN DOSTU
  • *
« Yanıtla #4 : Mayıs 2011 »

( Kick-Off hydraulic dampening reduction System)
Geri Tepme gücünü %60 azaltan Dünyanın yegâne sistemidir.
Geri tepme gücü hakkında yapılan Laboratuar testleri sonucu kesin olarak iki tepme zirvesi olduğu tespit edildi.
A-1st peak-1st zirve
Barutun yanması ve hareketin başlaması ile birlikte oluşan ilk tepkimeye 1.zirve
Denildi.
B-(2nd peak–2 nd zirve). Mekanizma ve geriye doğru seyreden tepkimeye ise 2.zirve denildi. Bütün bu güçlerin mekanik aksama etkilerinin artarak devam etmesi ile tüfeğin ömrünün azalmasına yol açtığı görüldü.

Beretta bu ikili geri tepme gücüne karşı dünyanın ilk hidrolik damperli geri tepme azaltıcı aletini ( Kick-Off hydraulic dampening reduction System) geliştirdi. Rakiplerinden şaşırtıcı ve farklı bir üstünlüğü olan bu sistem, dipçik içine monte edilmiş ara levhası üzerinde iki ayrı hidrolik damperden oluşur. Bu sayede geri tepme gücü azaltılıp dağıtılarak atıcıya büyük bir rahatlık sağlar.

• AVYABAN DOSTU
  • *
« Yanıtla #5 : Mayıs 2011 »
BERETTA KUNDAK KOMPÜTÜRÜ

Çok fonksiyonlu elektronik cihaz A x400 xplor unico Tüfeğin kundak altına yerleştirilmiştir.
-   Silinemez vasıfta atış sayınızı kaydeder.
-   Yedi fişeğe kadar kısmi atışlarınızı kaydeder.
-   Derece ve Fahrenheit olarak hava sıcaklığını gösterir.
Ateşlenen fişeğin gücünü gösterir.

• AVYABAN DOSTU
  • *
« Yanıtla #6 : Mayıs 2011 »
ÇELİK TEKNOLOJİSİ: Dünyanın en iyi namluları

Beretta namlularının üretim teknolojisi üç ayrı vasıfta çeliğin birleştirilmesi ile oluşur.
Bu unico yapıya kavuşmuş Tüm blok çelik,  soğuk dövme, özel vakumlu delme işlemleri ile oluşan namlu diğerlerine nazaran bu günün en iyi balistik performansına sahiptir. steelium teknolojisi ile birlikte,  ayrıcalıklı ve en üstün değerde olan optima –hp (high power) özellik Beretta namlularına çelik saçma atışlarında bile mükemmel bir balistik sağlar.

A400 Xplor Unico

12
UNICO
(70mm + 76mm + 89 mm)
UNICO
(2” ¾ + 3” + 3” ½)
6x6
OCHP
66/71/76
26/28/30
A400 Xplor Unico Kick-Off

12
UNICO
(70mm + 76mm + 89 mm)
UNICO
(2” ¾ + 3” + 3” ½)
6x6
OCHP
66/71/76
26/28/30

Çevrimdışı Mustafa HELALPARA

• Admin
  • *
  • Yer: İZMİR
  • Yas : 48
    • AVKIF
« Yanıtla #7 : Mayıs 2011 »
harika bilgiler teşekkürler
http://avkif.org.tr/
AVKIF – Uluslararası Avrasya Köpek Irkları (Kinoloji) ve Sokak Köpeklerini Koruma Geliştirme Federasyonu

Çevrimdışı Serdar YILMAZ

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: Antalya
  • Av Yaban Global Hunting Forum
« Yanıtla #8 : Mayıs 2011 »
Bilgilendirici paylaşımınız için çok teşekkürler Kemal Bey.
Gevşemeyin, tasalanmayın. Eğer inanıyorsanız üstün olan sizsiniz.

'İyi düzenlenmiş bir milis, özgür bir devletin güvenliği için şart olduğundan, halkın silah bulundurmak ve taşımak hakkı ihlal edilemez.'
Amerikan Anayasası

Çevrimdışı Ali Aktürk

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: kayseri
« Yanıtla #9 : Mayıs 2011 »
Ben de bu gavurların kafası çalışır sanırdım.Dipçiğe bir de gps yerleştirememişler mi? :)

Çevrimdışı Hakan UYAR

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: çanakkale
  • Yas : 39
  • Av Yaban Global Hunting Forum ( Av Yaban Tv. Avcılık Satılık Tüfek Silah Av Köpek )
« Yanıtla #10 : Mayıs 2011 »
  Teşekkürler Kemal Bey...Güzel bir paylaşım ve sunum olmuş..

Çevrimdışı Kemal Yılmaz

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: GAZİANTEP
  • Yas : 43
« Yanıtla #11 : Mayıs 2011 »

Bilgilendirici paylaşımınız için çok teşekkürler Kemal Bey.
[

Çevrimdışı Ercan ÖZTÜRK

• Genel Moderatör
  • *
  • Yer: KAYSERİ
  • Yas : 39
« Yanıtla #12 : Mayıs 2011 »
Bilgilendirici paylaşımınız için çok teşekkürler

TÜM GÖNÜL DOSTLARINA SELAM OLSUN 1975

KÖRDEN DEĞİL
NANKÖRDEN ..
YÜZSÜZDEN DEĞİL
İKİ YÜZLÜDEN...

TİPİ BOZUKTAN DEĞİL
SÜTÜ BOZUKTAN KORKACAKSIN

Çevrimdışı Tamer Kuvvet

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: İSTANBUL
  • Yas : 29
« Yanıtla #13 : Eylül 2011 »
Bu silahı almak istiyorum acaba nerede en uygun fiyata bulabilirim.
Tamer Kuvvet
İstanbul -Sultangazi
(Kırklareli-Üsküp)
Avcı Ölmeden Av Ölmez.

Çevrimdışı avyaban.2

• ÜYE
  • Yer:
« Yanıtla #14 : Ekim 2011 »
öncelikle herkese selamlar kendi şahsım olarak kullanmakta olduğum ve izlenimlerimi bu forumda paylaşmak istediğim tüfeğim olan beretta a400 xplor unıco hakikaten çok başarılı bir tüfek gerek hafiflik ve estetik gerek sağlamlık ve inanılmaz etkili tesir kesinlikle vazgeçilmezim oldu bugüne kadar kullanmış oduğum ve özenle araştırarak sahip olduğum yarı oto ve pozemi neredeyse hiç elime almaz oldum çünkü bu silah herçeşit ava uygun özellikere sahip ve istikrarlı kendim talaşlı imalat ustasıyım ve bu tüfekte kullanılan malzemeler kesinlikle son teknoloji ürünüdür zaten mekanizma kolunu çekip bıraktığınızda çıkan o ses kendini tamamı ile anlatmaya yeter çok araştırdım ve iki seçenek arasında karar vermek durumunda kaldım ve benelli vinci veya beretta xplor unıco ve sonunda usta avcılar ve kendi tecrübelerim sayesinde kararımı verdim ve xplor'u tercih ettim ve kesinlike doğru kararı verdiğime inanıyorum 28 gr ve 64 gr dahil birçok çeşit fişek attım hepsi ile hiç sorunsuz ve performanslı çalışıyor tesir oldukça etkili bazen pozemden daha iyi sonuçlar verdiğini söylesem abartmış olmam aslında benelli vinci de harika bir silah ama beretta xplor kadar hızlı çalışamıyor olması avda seçicilik yapmada işi zorlaştırıyor ayrıca vinci düşük gram fişekleri sevmiyor belkide inanmayacaksınız ama aynı gram ve marka fişeklerle test ettik hem tesir olarak hem hız olarak hemde nişana oturtma bakımından kesinlikle beretta çok üstün kesinlikle tavsiye ederim akşama kadar arazide taşımaktan yormayan ve zevk veren harika bir tüfek kendi deneyimlerimi paylaştım son olarak beretta başka diyorum ...
« Son Düzenleme: Ekim 2011 Gönderen: ORHAN61 »

Av Yaban Global Hunting

« : »