Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Giriş Şifremi Unuttum (Yeni Şifre al)

ÜCRETSIZ ÜYE OL ( FREE REGISTER )

Tüm outdoor spor fırsatları için tıklayın !

Gönderen Konu: tüfek seçimi hakkında yıldız mı akus mu beretta s56 mı  (Okunma sayısı 10511 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hunterfm

• EŞEK GİBİ ÇALIŞ BEYGİR GİBİ YE!!!
  • AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: istanbul balıkesir
  • Av Yaban Global Hunting Forum
merhaba değerli abilerim yeni tüfek almaya karar verdim ve yaptığım avları ve araziyi göz önünde bulundurarak 61cm namlu 12 ga 2700-3200gr arası bir over and under av tüfeği almaya karar verdim.2500 tl bütçe ayırdım.3 tüfek markasında kararsız kaldım siz değerli avcı abilerimin bilgi ve tecrubeleriyle yardımcı olmasını rica ediyorum
1)Yıldız spz me special L(hafifliği,ingiltere de ve amerikan forumlarında kazandığı beğeni ve şahane gravür ve ağaç kalitesi beni cezbeden özellikleri)

2)beretta s56 (61 cm namlusu var mı bilmiyorum hep 71cm gördüm,30 yıllık tüfek olmasına rağmen hala iyi bir tüfek olması ve beretta olması önemli faktör)

3)akus obe (akus firmasının kalitesinden dolayı istiyorum ama görsellik olarak pek beğenmiyorum)

sizin düşüncelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum teşekkürler şimdiden
BİZ AV HAYVANLARINI ATALARIMIZDAN MİRAS ALMADIK ONLARI TORUNLARIMIZDAN ÖDÜNÇ ALDIK(KIZILDERİ ATASÖZÜ)

Çevrimdışı hunterfm

• AVYABAN DOSTU
  • *
yıldız spz me special L nin fotoğrafı aşağıdaki linkte

http://4.imgland.net/ODwzB.png
BİZ AV HAYVANLARINI ATALARIMIZDAN MİRAS ALMADIK ONLARI TORUNLARIMIZDAN ÖDÜNÇ ALDIK(KIZILDERİ ATASÖZÜ)

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• Admin
  • *
  • Yer: Istanbul-Atasehir
  • Yas : 36
  • Av Yaban - Global Av Hunting Forum
Yıldız da Akus da yerli tüfekler arasında bir adım öndedir, ikisinden de memnun kalırsınız büyük ihtimalle. Ancak bu , beklenti seviyenizle alakalı.. Beklenti seviyenize göre ufacık bir detay tüfekten soğumanıza neden olabilir ya da onu çok sevmenizi sağlayabilir.

Ben olsam 30 yıllık bir s56'ya 2500TL gibi bir bedel ödemezdim.

Tüfekleri almadan önce mümkünse 3ünü de omuzlayın, yüzleyin, size hangisi en uygunu bakın. Bence en önemlisi bu. İsterseniz daha sonra kundak da yaptırabilirsiniz ancak av tüfeklerinde kundak değişimi, çok önemli bir sorun olmadığı sürece pek tercih edilmiyor.
“Think safety first and then have a good hunt.”
- Tom Knapp -

Çevrimdışı HİKMET KAVLAK

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: HATAY
  • Yas : 53
Bende akus ob ve s56 her ikiside var.Bu iki tüfek kalite açısından kıyaslanmaz ama amaç açısından kıyaslanabilir.Şayet uçar avına gidiyorsanız hafifliği sebebi ile akusu tercih edebilirsiniz ki ben öyle yapıyorum,ama bir bek avında s56 daha randımanlı sonuçlar almanızı sağlar.İbrahim arkadaşımızın bahsettiği gibi kundak ölçüleri çok önemli ....

Çevrimdışı hunterfm

• AVYABAN DOSTU
  • *
dün karaköy e komando ava gittim sağolsunlar çok iyi ilgilendiler benle berettanın ultralight modeline baktım omuzlaması hafifliği savurması çok hoşuma gitti ama 6700 tl verecek kadar da değil..ayrıca öyle yıldızdaki gibi gravür ve ağaç kalitesi yoktu ama berettaydı nihayetinde yıldız ın da amerika da forumlarda swing hareketinde dengeli bir tüfek olduğu belirtiliyor ama sizin de dediğiniz gibi akus u da yıldızı da bir elime alıp incelemem lazım beşiktaş ta oturuyorum buraya yakın yıldız ve akus satan av bayileri var mı acaba?

Çevrimdışı hunterfm

• AVYABAN DOSTU
  • *
tabi tüfeğin görüntüsü de önemli ama kalitesi daha ön planda benim için..Ultralight sade dahi olsa kalitesini anlatıyordu ele aldığımda bakalım yıldız da da beretta kadar olmasa da ona yakın bir kalite görebilecek miyim

Çevrimdışı hunterfm

• AVYABAN DOSTU
  • *
genelde standart kundaklar bana uygun oluyor ibrahim bey kundakta sıkıntı olacağını sanmıyorum en kötü ihtimal ali ustaya yada mehmet tatlı ustaya bir kundak yaptırırım o sorun değil önemli olan tüfeğin sağlamlığı,pattern i ve penetrasyonu,gravür ve ağaç kalitesi biraz bunun yanında tatlı niyetine yani..

Çevrimdışı hunterfm

• AVYABAN DOSTU
  • *
hikmet bey bıldırcın,keklik,üveyik avları yapıyorum ve 71 namlu için pek elverişli değil mera sık bitki örtüsü var tüfeğin namlusunun kısa olması ve hafifliği de bu yüzden biraz ön planda benim için

Çevrimdışı Volkan Sarıoğlu

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: istanbul/samsun/sivas
  • Yas : 30
dün karaköy e komando ava gittim sağolsunlar çok iyi ilgilendiler benle berettanın ultralight modeline baktım omuzlaması hafifliği savurması çok hoşuma gitti ama 6700 tl verecek kadar da değil..ayrıca öyle yıldızdaki gibi gravür ve ağaç kalitesi yoktu ama berettaydı nihayetinde yıldız ın da amerika da forumlarda swing hareketinde dengeli bir tüfek olduğu belirtiliyor ama sizin de dediğiniz gibi akus u da yıldızı da bir elime alıp incelemem lazım beşiktaş ta oturuyorum buraya yakın yıldız ve akus satan av bayileri var mı acaba?

Bende sizin gibi yerli-ithal markalar arasında gidip geliyordum. Sağolsun arkadaşlar, forumdaki paylaşılan bilgilerle kıyaslama yaparak AKUS aldım. Şu anda iyiki Beretta almamışım diyorum. Fakat bunun yanında değiştirip bir Merkel tüfek alma niyetim var.
 Nerdeyse ava açık olan hergün Sivas'da bıldırcın-keklik-tavşan avlarını kalabalık guruplarla beraber yaptım. Yüksek yerler-sıcak hava-soğuk hava-ağır gr-hafif gr kısacası hiçbirinde bir sıkıntıya rastlamadım. Beretta sahibi arkadaşlarımın eline alıp uzun uzun incelediği iyi yorumlar alan bir tüfek oldu.
 2500 tl verip 30 senelik tüfekte çizikleri saymaya değmez arasındaki farklar.Mükemmel bir silah değil tabiki ufak tefek göze çarpan eksiklikleri var.Çok kullanıp çok silmektenmidir bilemiyorum ama boyada birkaç hata oluştu ama titiz olduğum halde fabrikaya göndermeyi düşünmeyeceğim kadar az.
 6700 tl verilecekse ikinci el temiz bir merkel fakat 2500 tl civarında ise ikinci el silah almazdım.. tabiki bu benim düşüncem, umarım elinize alıp saatlerce silmekten keyif alacağınız bir tüfek alırsınız.
 Bu arada karaköy Komandoav dan aldım tüfeği orda görebilirdiniz sanırım gözden kaçırmışsınız.

Çevrimdışı hunterfm

• AVYABAN DOSTU
  • *
volkan bey karaköy komando av da hiç gözüme çarpmadı malesef ya stoeger beretta ve benelli vardı sadece belki kenarda köşede kaldığı için görmemişimdir.dediğiniz gibi 6700 tl para ayırsaydım ben de 2.el bi merkel yada browning b25 alırdım  hiç başka bir marka düşünmeden ama malesef türkiye de 1300 dolarlık tüfekler 5000tl gibi uçuk fiyatlara satılıyor.
sivas ta namlu olarak 61 mi kullanıyorsunuz bu arada ocak sonuna doğru bir arkadaşım davet etti bir aksilik olmassa gelmeyi düşünüyorum keklik avına.
boya kusurları çok büyük bir kusur sayılmaz nazarlık olsun okadarda ;)

Çevrimdışı Volkan Sarıoğlu

• AVYABAN DOSTU
  • *
  • Yer: istanbul/samsun/sivas
  • Yas : 30
 Komando av ile Akus arasında seviyesini bilmediğim bir ortaklık vardı ben tüfeği aldığım zaman ama son durum nasıldır bilemiyorum. Geniş bir bölüm ayırmışlardı o zaman.
 Sivas'a gidecekseniz özellikle keklik avına bu sezon kesinlikle doğru zaman olacaktır. Zevkli av günü yada günleri geçireceksizin eminim. Daha önce gittinizmi bilmiyorum fakat av sahalarındaki bitki örtüsü çok çeşitlidir. Bir bakmışsınız ardıç ağaçları arasında bir bakmışsınız çalı bile göremeyeceğiniz bozkırda. Bu yüzden ben ortasını bulup 66 namlu ile avlanıyorum :) Keşke 71 olsa yada 61 olsa dediğim zamanlarda oluyor tabi. Anladığım kadarı ile avın son zamanlarına gideceksiniz 71 namlu bir tüfek götürmenizi tavsiye ederim  ve mutlaka uzun, çok iyi bir kar botu :)
 İstanbul'a dönmemiş olsam sizi davet edip güzel av sahalarına götürmek isterdim. İnşallah başka bir sezona. Umarım yeni tüfeğinizle gider zevkli av dakikaları geçirirsiniz.

Çevrimdışı hunterfm

• AVYABAN DOSTU
  • *
değerli tavsiyeleriniz için teşekkür ederim volkan bey simson um var 71 namlu tam uzak mesafe silahı onu götüreyim ozaman sivas a :)inşallah nasip olur da iyi unutamayacağım avlar yaparım teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için

Çevrimdışı hunterfm

• AVYABAN DOSTU
  • *
başka sezonlarda davetinizi beklerim bu arada volkan bey ;)

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• Admin
  • *
  • Yer: Istanbul-Atasehir
  • Yas : 36
  • Av Yaban - Global Av Hunting Forum
Komando Av, Akus'un dağıtıcılığını yapıyor. Aralarındaki anlaşmaya göre, Akus direkt son kullanıcıya fatura kesemiyor, Komando Av üzerinden satış gerçekleşebiliyor. En azından şimdilik durum böyle..

Komando av ile Akus arasında seviyesini bilmediğim bir ortaklık vardı ben tüfeği aldığım zaman ama son durum nasıldır bilemiyorum. Geniş bir bölüm ayırmışlardı o zaman.
 Sivas'a gidecekseniz özellikle keklik avına bu sezon kesinlikle doğru zaman olacaktır. Zevkli av günü yada günleri geçireceksizin eminim. Daha önce gittinizmi bilmiyorum fakat av sahalarındaki bitki örtüsü çok çeşitlidir. Bir bakmışsınız ardıç ağaçları arasında bir bakmışsınız çalı bile göremeyeceğiniz bozkırda. Bu yüzden ben ortasını bulup 66 namlu ile avlanıyorum :) Keşke 71 olsa yada 61 olsa dediğim zamanlarda oluyor tabi. Anladığım kadarı ile avın son zamanlarına gideceksiniz 71 namlu bir tüfek götürmenizi tavsiye ederim  ve mutlaka uzun, çok iyi bir kar botu :)
 İstanbul'a dönmemiş olsam sizi davet edip güzel av sahalarına götürmek isterdim. İnşallah başka bir sezona. Umarım yeni tüfeğinizle gider zevkli av dakikaları geçirirsiniz.
“Think safety first and then have a good hunt.”
- Tom Knapp -

Çevrimdışı hunterfm

• AVYABAN DOSTU
  • *
akustan da yıldızdan da vazgeçip biraz daha bekleyip winchester select light almaya karar verdim:)

Av Yaban Global Hunting

« : »